PIVNÍ MENU

PRÁVĚ ČEPUJEME

VRANÍK 11% SVĚTLÝ LEŽÁK, SPODNĚ KVAŠENÝ 25 Kč
VRANÍK 11,5% IPL (INDIA PALE LAGER) - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 28 Kč
VRANÍK 12% PREMIUM - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 28 Kč
REPUBLIKA 12,5% - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 30 Kč

ZRAJE VE SKLEPĚ

VRANÍK 14% BAVORSKÝ SPECIÁL 33 Kč

PIVO S SEBOU

VRANÍK 10% - SVĚTLÉ VÝČEPNÍ PIVO, SPODNĚ KVAŠENÉ 42 Kč / 1l, 55 Kč / 1,5l
VRANÍK 11% SVĚTLÝ LEŽÁK, SPODNĚ KVAŠENÝ 44 Kč / 1l, 58 Kč / 1,5l
VRANÍK 11,5% IPL (INDIA PALE LAGER) - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 46 Kč / 1l, 61 Kč / 1,5l
VRANÍK 12% PREMIUM - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 48 Kč / 1l,
REPUBLIKA 12,5% - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 50 Kč / 1l,

KAM ZA PIVEM V ČESKÉ REPUBLICE

Hrady, zámky, zříceniny, národní parky, vysoké hory, lázně, kostely,… Takových památek máme během roku dvanáct do tuctu, stačí jich navštívit více v rámci jednoho týdne a už nevíme, jestli tamto byla Kost nebo Kuňka.

 

Kromě toho jsou taková místa vhodná spíš pro ženy s dětmi, ale nikoliv pro pořádný chlapy, kteří si chtějí během dovolené spíš odpočinout a ne se táhnout na nejvyšší bod Jeseníků. Mnohem zajímavější jsou takové exkurze do pivovarů, které kromě zajímavého povídání vždycky doprovází to pravé koštování. Česká republika je pivní národ, takže pivovar je vždycky za nějakým rohem. Podívejte se ale na ty nejznámější, kde toho můžete nejvíc vidět a zároveň taky nejvíc ochutnat. Pojďme se podívat na tipy na výlety za pivem.

 

Pivo Pernštejn Pardubice

Pardubice nejsou jen město perníku, ale také dobrého a kvalitního piva Pernštejn. Ve zdejším pivovaru se podíváte na sladovnu, varnu, spilku a sklepy a také stáčírnu. Ochutnávka piva je zde samozřejmostí pro plnoleté jedince. Prohlídka je mírně náročnější, je nutné zdolat několikery schody, takže pokud už disponujete pivním pupíčkem, ujistěte se, že jste alespoň dostatečně fit, jinak popřemýšlejte o osobním trenérovi.

Morava není jenom o víně

Další prohlídku pivovaru spojenou s degustací piva najdete na jihu naší republiky a to konkrétně v Brně. Zde si můžete vychutnat pivo Starobrno a podívat se, jak se tento mok vyrábí a připravuje. Historie brněnského pivovaru se začala psát už v roce 1872, takže je opravdu co poslouchat a také je co vidět neboť mnohé postupy zůstaly na chlup stejné jako kdysi.

Krušovický pivovar

Na vaší štaci po pivovarech České republiky rozhodně nesmí chybět pivovar, kde se vaří pivo Krušovice. Je tomu nejen pro kvalitu a nezaměnitelnou chuť tohoto piva, ale také proto, že za ním stojí mnoho století historie. Krušovický pivovar stojí totiž už od roku 1548, a i když se chuť příliš nezměnila, dnes se k jeho výrobě používají moderní technologie. Uvidíte, jak se vyrábí světlé pivo, jak se pivo filtruje nebo jak dobře potom stéká do krku.

Pozor na řízení za volantem po pár pivech! Pro tyto účely by vám mohla posloužit kamera do auta jako tzv. černá skřínka.