Turistika

TURISTIKA

ZOO Lešná

Zoo Zlín netvoří klece, ale moderní biopark, s prostornými expozicemi zvířat, ve kterých žijí společně savci a ptáci různých zoologických řádů. Areál je členěn do zoogeografických oblastí, takže jako návštěvníci poznáte typické a nejznámější zástupce zvířat různých světadílů. Ideální výlet na kole. Vzdálenost 12 km.

 oficiální stránky ZOO Lešná

 

 

 

 

 

 

 

Zámek Lešná

Nachází se v objektu známé a překrásné ZOO Lešná. Zámek pochází z let 1887-1894. Koncem roku 1891 byly stavební práce dokončeny. Od této doby bylo prováděno náročné vybavování interiérů. Na řemeslných pracích se nejvíce podílely renomované firmy. K vybavení zámku se přivážely prvotřídní materiály a zařízení, látky se objednávaly z Paříže, nábytek z Londýna.

Vrzavé skály

Seskupení skalních útvarů na trojmezí obcí Podkopná Lhota – Držková – Kašava. Nejlépe pěšky přes Chovancův Vrch. Doba túry
2 hodiny.

Vrch Chovančák a přilehlá jalovcová louka

Nezapomenutelný výhled přímo nad Hostincem. Vrch je zatravněn s možností výhledu téměř 360°. Délka túry 30 minut.

Zřícenina hradu Lukov

Zřícenina kdysi jednoho z nejrozsáhlejších hradů Moravy. Dnes částečně opraven. Délka túry 2,5 hodiny, autem 15 minut.

Kaplička na Popradné

Krásná Kaplička se studánkou na hřebenu Popradná. Turistický rozcestník. Možnost spojit s cestou na Baťkovou nebo Syrákov. Samostatně 1 hodina cesty.

Údolní nádrž Všemina

Přehrada postavená v 80.letech s možností koupání, restaurace, tenisové kurty. Pěkná nenáročná procházka krásným údolím Miluchov. Doba túry 1 hodina.

Vrch Troják

Je vzdálen 4 km od Tesáku. Lyžařské středisko při silnici ze Vsetína do Bystřice pod Hostýnem. Lyžařské vleky a lyžařské běžecké terény. Doba túry 3 hod.

Vrch Tesák

Je vzdálen 8 km od Bystřice pod Hostýnem. Turistické středisko pro zimní sporty, lyžařské vleky a zajímavé trasy pro lyžaře a běžkaře. Na rozloze 7,55 ha přírodní rezervace s původními bukovými lesy s vtroušenou jedlí, jasanem a klenem. V podrostech lesa se vyskytují vzácné karpatské druhy rostlin, jako např. ostřice chlupatá, pryšec mandloňový, šalvěj lepkavá a další. Doba túry 3 hodiny.

Vrch Hostýn

Z daleka viditelný a dávající krásný pohled na okolní krajinu. Starodávné poutní místo s barokním chrámem z roku 1721 – 48. Uvnitř chrámu socha panny Marie, vysílající blesky proti Tatarům, kteří v roce 1242 nedalekého kraje pustošili. Zajímavá stará a nová Křížová cesta od arch. Jurkoviče a umělecké mozaiky od Jano Kohlera.

Vrch Hostýn je zajímavé navštívit zejména v období, kdy se konají poutě katolických věřící, ale i v zimě. V okolí jsou sportovní
a rekreační střediska a lyžařský vlek. Délka túry 6 hodin.

oficiální stránky

Syrákov

Pěkná procházka zakončená návštěvou motorestu s výbornou hlívou ústřičnou. Délka túry 2 hodiny.

Turistická chata Baťková

Velmi sparťansky zařízená chata na turistické spojnici Zlínska
a Vsetínska. Perfektní výlet v zimě na běžkách. Nejlepší trasa přes Drábkův Vrch. Otevírací doba nepravidelná. Doba túry 1,5 hodiny.

Rusava

Valašská obec s rozvinutým turistickým ruchem, pěkné vyhřívané koupaliště. Délka túry 2,5 hodiny. Autem 15 minut.

oficiální stránky obce Rusava