PIVNÍ MENU

PRÁVĚ ČEPUJEME

VRANÍK 11% SVĚTLÝ LEŽÁK, SPODNĚ KVAŠENÝ 25 Kč
VRANÍK 11,5% IPL (INDIA PALE LAGER) - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 28 Kč
VRANÍK 12% PREMIUM - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 28 Kč
REPUBLIKA 12,5% - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 30 Kč

PIVO S SEBOU

VRANÍK 10% - SVĚTLÉ VÝČEPNÍ PIVO, SPODNĚ KVAŠENÉ 42 Kč / 1l, 55 Kč / 1,5l
VRANÍK 11% SVĚTLÝ LEŽÁK, SPODNĚ KVAŠENÝ 44 Kč / 1l, 58 Kč / 1,5l
VRANÍK 11,5% IPL (INDIA PALE LAGER) - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 46 Kč / 1l, 61 Kč / 1,5l
VRANÍK 12% PREMIUM - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 48 Kč / 1l,
REPUBLIKA 12,5% - SVĚTLÝ LEŽÁK SPODNĚ KVAŠENÝ 50 Kč / 1l,

VLASTNÍ WELLNESS S VÍŘIVOU VANOU

Už vás nebaví chodit do wellness center, když si chcete dopřát relaxaci ve vířivce? Přijde vám zbytečné utrácet za veřejné vířivky? Chcete si užívat odpočinku po náročném dni kdykoliv se vám zachce? Potom je na čase začít uvažovat nad tím, zda si nepořídíte domů vlastní vířivku.

Přinášíme vám několik rad, jak začít s výběrem nové vířivky.

 

Vyberte si výrobce vířivky, který vám vysvětlí všechny specifikace dané vířivky. Je dobré, když si pořídíte vířivku od prodejce, který vám bude poskytovat také servis. O vířivku je třeba pečovat, nechat ji čas od času zkontrolovat, popřípadě opravit nějaké drobné závady.

 

Vyberte si, pro kolik osob chcete vířivku. Vířivky se vyrábějí pro 2,3,4 a více osob. Ve vířivce se většinou nacházejí pevně dané sedáky, ve kterých jsou zabudované trysky. Proto si vždy nechte ukázat všechny trysky a možnosti hydromasáže v dané vířivce.

Výrobce vířivek VilleroyBoch nabízí speciální technologické řešení trysek, jedná se o tzv. JetPaks systém, kdy jsou trysky zabudované ve speciálním panelu, který můžeme jednoduše měnit a tím si určovat, jakou masáž si chceme dopřát. JetPaks panely pak můžeme dokupovat a tím si rozšířit možnosti naší vířivky.

 

Trysky jsou vůbec jednou z nejdůležitější vlastností hydromasáže. Trysky máme buď rotační nebo přímé. Přímé trysky poskytují sice silnější proud, ale rotační trysky provádí lepší masáž. Rotační trysky simulují více klasickou masáž od maséra.

Mezi technologické parametry patří výkon a spotřeba elektrické energie čerpadla, poté izolace vířivky a "obal" vířivky - skořepina vířivky.

 

Čerpadlo ve vířivkách může být s rozdílným výkonem. Někdy je u čerpadla výrazný nepoměr výkon/spotřeba energie. Spotřeba energie může být někdy až trojnásobná a výkon čerpadla přitom může být velmi nízký. U čerpadla je dobré kontrolovat i hlučnost. Některá čerpadla jsou velmi hlučná a tím mohou narušovat nejen pocit odpočinku ve vířivce, ale také můžou být na obtíž pro sousedy.

 

Izolace vířivky by měla být co nejlepší. Čím lepší izolace, tím je opět snížená elektrická spotřeba na ohřev vody. To je velmi výhodné hlavně v zimních měsících, kdy dochází k rychlému ochlazování vody ve vířivce.

 

Skořepina - obal vířivky je vyroben z akrylátu. U akrylátu nalezneme také výrazné rozdíly v kvalitě. Některé akryláty po pár letech vytváří bublinky, které mohou prasknout a tím naruší celou skořepinu vířivky. Naopak některé akryláty jsou pokryté speciální vrstvou - skin coat nebo barier coat, které akrylát ještě více chrání a ten je poté mnohem odolnější.

Samozřejmě vás u nové vířivky bude zajímat cena. Ceny vířivek se velmi liší, ale i zde platí pravidlo, že nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci. Levné vířivky mají sice nízkou pořizovací cenu, ale když poté spočítáte, kolik peněz vynaložíte na provoz vířivky, zjistíte, že jsou to mnohem vyšší náklady.

 

Odpočine ve vlastním wellness

Budete si pořizovat novou vířivku. Chcete si dopřát odpočinek a relaxaci kdykoliv budete chtít? Není problém, pořídíte si domů nebo na zahradu vířivku a je jen na vás, kdy si půjdete odpočinout a zrelaxovat se.

Jak tedy začít s nákupem?

Nejprve si musíme zvolit parametry, určit si, co očekáváme od naší nové vířivky. Určitě bychom měli vybírat kvalitní vířivky, které nám vydrží dlouhou dobu, ale také vířivku, která při svém provozu nijak nezatíží náš rodinný rozpočet.

 

Jak tedy vybírat na tak obrovském trhu vířivek? Na co si máme dát pozor?

Nejdříve je dobré si rozmyslet, jak velkou vířivku si chceme koupit. V úvahu bychom měli brát nejen místo, kam budeme chtít vířivku umístit, ale také nosnost, abychom se poté nemuseli strachovat, že se nám bude vířivka třeba propadat na zahradě.

 

Podle velikosti vířivky, podle počtu sedáku, můžeme začít zjišťovat, kolik a jaké máme ve vířivce trysky. Trysky jsou pro vířivku to, co z ní dělá hydromasážní vanu. Trysky jsou vždy vyrobené z plastu a proto nás bude hlavně zajímat jejich rozmístění. Není ani důležité, kolik trysek ve vířivce je, ale opravdu pouze to, jak jsou rozmístěné. Tady více trysek neznamená lepší masáž. Trysky jsou přímé nebo rotační. Přímé trysky mají větší tlak, ale po chvíli masáže nás začnou svědit a my se musíme často začít vrtět, abychom svědění zabránili. Rotační trysky masírují kruhovým proudem, který je pro masáž příjemnější a my můžeme díky této hydromasáži snáze promasírovat naše svaly.

 

Další technickou záležitostí vířivky je čerpadlo. Čerpadla se odlišují výkonem a také spotřebou elektřiny. Zde by měla být nejlépe co nejnižší spotřeba energie s co nejvyšším výkonem. Ne vždycky tomu tak ale bývá, proto je dobré se na tuto vlastnost zaměřit. Spotřeba elektrické energie čerpadla je pak jedním z provozních nákladů a proto by pro nás měla být tato hodnota důležitá.

 

Mezi další vlastnosti vířivky patří její izolace. Správná izolace vířivky také snižuje nároky na provozní náklady, pokud je dobře zaizolována, nemusíme vynaložit moc prostředků na ohřev vody ve vířivce a tím se opět můžou snížit celkové náklady na provoz.

 

Jak je vidět, provozní náklady mohou být velice odlišné. Nezáleží tedy pouze na tom, kolik nás bude stát vířivka, ale musíme brát v úvahu právě i tu částku, kterou zaplatíme za její provoz.

 

V nespolední řadě bychom měli vzít v úvahu i design vířivky. Design tvoří skořepina vířivky, která je vyrobená z akrylátu. Akrylát je někdy ještě potažený speciální vrstvou - coatem, který ještě více chrání vířivku před jejím poškození a poškrábáním. Pak nám vydrží vzhled vířivky stále jako nový.

 

Až se rozhodneme pro konkrétní typ vířivky a pro jejího prodejce, vždy se zeptejme i na možnost servisování. Vířivku budeme muset nechat jednou za čas zkontrolovat a pokud budeme mít firmu, která nám bude provádět i servis, můžeme to nechat na nich a budeme mít o starost méně a můžeme si bez starostí užívat maximálního odpočinku.